Veľa mužov má problém s výberom dokonalej štylizácie do práce na prechodné obdobie. Je čas, kedy môže byť vonkajšia teplota veľmi nízka, no rovnako aj dosť vysoká. Aj výber zodpovedajúcej obchodnej štylizácie môže byť preto ťažký. Prinášame preto niekoľko príkladov outfitov ideálnych do práce v prechodnom období.

Štylizácia s oblekom

Páni, ktorí pracujú na miestach s pomerne prísnym dress code, by si v šatníku mali nájsť miesto pre rôzne druhy oblekov. V prechodnom období dobre fungujú tie z hrubších, pevných materiálov. Kvalitný pánsky oblek nepotrebuje veľa doplnkov. Stačí ho zladiť s elegantnou košeľou a klasickými pánskymi poltopánkami, ktoré môžete nájsť na stránke https://wojas.sk/topanky-panske-poltopanky. Toto je štylizácia, ktorá pristane každému mužovi.

Košeľa v hlavnej úlohe

Tí páni, ktorí sa nevyžívajú v tradičných oblekoch, môžu staviť na kombináciu košele a nohavíc. Oplatí sa hľadať neštandardné modely košieľ – napríklad so stojačikom namiesto klasického goliera. Dobré je dbať aj na ozdobné detaily, akými sú tmavšie gombíky, ozdobné prešívanie či nezvyčajné vrecká. Veľkou výhodou tohto typu štylizácií je fakt, že ich môžete nosiť nielen do práce – dobre poslúžia aj vo voľnom čase. Košeľa môže byť doplnená o pánske chinos nohavice alebo klasické džínsy – na miestach, kde je dress code menej prísny.

V prechodnom období nesmiete zabúdať na vhodné vrchné oblečenie. K takejto štylizácii najviac pristane elegantný pánsky kabát alebo úhľadné krátke sako, ktoré je najnovším módnym hitom.

Alebo možno polokošeľa?

Muži pracujúci na mieste, ktoré im zaručuje veľkú slobodu výberu, pokiaľ ide o pracovné štylizácie, môžu staviť na polokošele.

Je to kus oblečenia, ktorý v sebe spája športovú eleganciu, pohodlie a dokonalý vzhľad. Vzhľadom na to, že v práci počas dňa trávite veľa času, oplatí sa zamerať na svoje pohodlie. Polokošele sú veľmi štýlové kúsky oblečenia, ktoré sa skvele hodia pre štylizácie na prechodné obdobie. Aby ste si zabezpečili potrebné teplo, stačí si obliecť teplý kardigán alebo ležérne, športové sako.

Džínsy v hlavnej úlohe

V poslednej dobe sú veľmi módne štylizácie, v ktorých hrajú hlavnú úlohu džínsy. Niet divu, že čoraz viac mužov sa rozhoduje zaradiť do pracovného outfitu aj džínsové prvky svojho šatníka. Klasické pánske džínsové nohavice sú modelom, v ktorom každý muž vyzerá fantasticky. Zaujímavou voľbou je aj džínsová košeľa, ktorá zvýrazní mužnú postavu a zakryje prípadné nedokonalosti postavy. Džínsové outfity sú ideálne na miesta, kde je dress code o niečo menej prísny. Vďaka tomu, že je džínsovina hrubý a odolný materiál, je ako stvorená na prechodné obdobie, kedy sa potrebujete postarať nielen o svoje pohodlie, ale aj o tepelný komfort.

Zdroj foto: kiuikson / Shutterstock.com