Chcete čo najviac využívať technológie na cestách, ale nemáte dostatok peňazí alebo času na to, aby ste to všetko vyriešili? Máte šťastie. Vybrali sme 5 najlepších jednoduchých a lacných tipov, ktoré vám pomôžu vyťažiť z vašej ďalšej cesty maximum.

Veľa z týchto rád nebude stáť nič viac ako pár minút vášho času a ak budete musieť minúť nejaké peniaze, cena by nemala prekročiť 25 eur.

Od riešenia problémov s nedostatkom elektrických zásuviek cez vylepšenie Wi-Fi, ochranu káblov až po expresné vyhľadanie voľnej hotelovej izby a oveľa viac.

Nabíjanie viacerých zariadení viac nebude problém

Zdá sa, že ide o univerzálne pravidlo cestovania. Bez ohľadu na to, kde zostanete, nikdy nebudete mať dostatok zásuviek. Všetci nosíme viac zariadení ako kedykoľvek predtým a všetky potrebujú pravidelné nabíjanie, napriek tomu väčšina izieb má iba jednu alebo dva zásuvky.

Namiesto vykonávania gymnastických výkonov zakaždým, keď chcete nabiť svoje zariadenia, pribaľte si adaptér s viacerými zásuvkami. Nielenže rieši nedostatok napájacích zásuviek, ale ak smerujete do zámoria, znamená to, že nepotrebujete ani prevodník zástrčky pre každé zariadenie.

Ak potrebuje všetko vaše zariadenie zásuvku, zabezpečte si trojitý adaptér GE. Toto zariadenie je malé, ľahké a veľmi lacné, a pretože každá zásuvka je v 90-stupňovom uhle, nebudete mať problém s blokovaním veľkých zástrčiek.

Získajte rýchlejšie Wi-Fi

Na cestách nie je vždy ľahké nájsť slušné Wi-Fi. Aj keď to hotel skutočne ponúka (a funguje to), môžete sa stať, že vaša izba bude od smerovača čo najďalej od fyzického dosahu a signál bude slabší ako káva pri raňajkách formou bufetu.

Ak radšej nechcete celú noc sedieť v hale alebo visieť za oknom a pokúšať sa čítať svoje e-maily, pred cestou si vyzdvihnite lacný zosilňovač Wi-Fi. Kvalitný zosilňovač spraví rozdiel, premení nepoužiteľné spojenie na solídne štyri alebo päť paličkové Wi-Fi a vráti vám čas i zdravý rozum.

Chráňte svoje káble

Výmena zlomeného kábla počas cestovania je vždy nepríjemná, často drahá a podľa toho, kde sa nachádzate, niekedy nemožná.

Namiesto čakania na deň, keď sa nabíjačka alebo kábel rozdelí a prestane fungovať, ho predtým chráňte trochou špeciálneho lepidla. Táto tmelovitá látka je praktická pre veľa vecí, ale používame ju na to, aby sme udržali naše káble dlhšie neporušené.

Jednoducho si vyberte svoju obľúbenú farbu (pretože je to dôležité), pretlačte ju cez jemné miesto, kde sa kábel na jednom alebo oboch koncoch spojí s konektorom, a počkajte, kým vytvrdne. Urobte to skôr, ako začne kábel vykazovať známky opotrebenia, a vydrží oveľa dlhšie.

Udržujte veci v suchu

Je ťažké udržať všetku svoju elektroniku na cestách v bezpečí a chránenú, ale existuje jednoduchá technika, pomocou ktorej môžete zabrániť poškodeniu vodou, keď namočíte svoje tašky alebo batožinu.

Stačí si kúpiť malú suchú tašku, zrolovať ju a uložiť do ruksaka alebo do denného balenia. Ak začne pršať, vložte tieto krehké zariadenia do tašky, vrchnú časť niekoľkokrát zrolujte a vráťte späť na miesto, odkiaľ pochádza. Teraz, bez ohľadu na to, aký silný lejak je, späť do hotela dorazí vaša technika bez ujmy.