Choďte do jemných farieb

Krásne spálne majú byť upokojujúcimi, pohodlnými miestnosťami a najlepšími farbami na dosiahnutie týchto jemných farebných schém: neutrálne farby ako biele a krémové alebo svetlá paleta farieb ako levanduľa a svetlo modrá. To neznamená, že vaša spálňa musí byť nudná – ak sú vaše obľúbené farby výrazné farby, môžete experimentovať s rôznymi spôsobmi, ako pridať zaujímavé farebné odtiene.

Uistite sa, že máte dostatok priestoru

Jedným z najlepších spôsobov, ako dať svojej spálni oddychovú a relaxačnú atmosféru, je zamerať sa na ľahký pohyb alebo na to, ako dobre môžete chodiť po podlahe bez toho, aby ste sa cítili stiesnene. Ak je to možné, skúste sa vo svojej spálni vyhnúť množstvu zbytočného nábytku nevhodného do spálne, aby ste nezakopávali o knižnice a konferenčné stolíky alebo sa neobšmietali okolo nočných stolíkov, len aby ste sa dostali do postele. To je obzvlášť dôležité v malých priestoroch a malých miestnostiach.

Popremýšľajte o vizuálnej váhe nábytku

Aj keď ľahký pohyb je vynikajúci spôsob, ako posúdiť, či je vaša spálňa prehľadná, dôležité je aj to, ako vyzerá. Každý nábytok má vizuálnu váhu – napríklad jednoduchý ľahký rám postele bez čela bude vizuálne oveľa ľahší ako robustný rám postele so širokým čelom postele. Pri výbere kusov nábytku do spálne myslite na vizuálnu váhu každého kúska.

Jemnosť v každom rohu

Všetky spálne majú v sebe jeden veľký mäkký predmet – posteľ – ktorý je často ústredným bodom miestnosti. Ak chcete pomôcť vyrovnať vizuálnu mäkkosť postele, skúste zahrnúť túto mäkkosť na jednom alebo dvoch ďalších miestach, vďaka čomu sa v porovnaní so zvyškom miestnosti nebudete cítiť príliš „tvrdo“. Závesy na okno, koberčeky alebo plyšové prikrývky sú skvelými spôsobmi, ako rozšíriť jemný vzhľad po celej miestnosti.

Myslite aj na strop

Strop je najväčší čistý povrch vo vašej spálni a väčšina amatérskych domácich dekoratérov na to všetko zabúda – takže predstavuje obrovský nevyužitý potenciál v každej miestnosti. Ak chcete dať svojej spálni osobitý ráz, zvážte vymaľovanie alebo tapetovanie stropu jemnou farbou alebo vzorom.