Hľadáte zariadenie, aby ste si uľahčili prácu s presunom materiálov, či prvky na vylepšenie? Kde zháňať a po čom sa obzerať? Poďme sa pozrieť na popis mechanických zariadení, ktoré vám s tým pomôžu. Ak si chcete uľahčiť prácu a zefektívniť chod vášho podniku potrebujete upgrade pre vaše vysokozdvižné vozíky a iné stroje. Zakúpiť si môžete nielen samotné prídavné zariadenia, ale k tomu aj doplnkové služby. Spomenieme montáž tam kde potrebujete, záručný aj pozáručný servis, či neplatené poradenstvo firiem, no aj doručenie náhradných dielov.

Aké zariadenia pomôžu a čo sú zač?

Mechanické prídavné zariadenia pomáhajú prenášať a pohybovať z miesta na miesto neobvyklé predmety. Benefitmi týchto zariadení ako napríklad novej lopaty na VZV sú ľahká konštrukcia, nenáročné náklady, a rýchle dodanie. Poznáme ich v rôznych variantách a vždy je možné ich prispôsobiť vašim potrebám, takže je naozaj z čoho vyberať. Či už sa jedná o montážne plošiny, žeriavové ramená, zrhňovacie radlice, nosné tŕne, či hydraulické lopaty, spadá to do jednej kategórie a vy si môžete vybrať podľa vašich požiadaviek.

Výhodou zvierajúcich zariadení ako napríklad klasických zvierajúcich vidlíc na VZV je jednoduchá manipulácia s objektami, hoci aj valcovitého tvaru, ktoré sú horizontálne položené. Je na nich možné nastaviť si presný uhol vidlíc či už horizontálne, vertikálne, alebo akokoľvek inak podľa vašej preferencie. Existujú aj také, ktoré sú špeciálne nadizajnované na presun prepraviek, alebo materiálu ako je napríklad polystyrén, betón a podobne. Sú vyrobené tak, aby boli extra odolné a mohli manipulovať aj s ťažšími objektami vďaka konštrukcií ich rámu.

Zvieracie zariadenia sa zvyčajne dodávajú v nasledujúcich verziách:

  • Majú závislé, či nezávislé bočné posúvanie.
  • Majú otoč 360 stupňov.
  • Majú otočné vidlice, s ktorými sa manipuluje manuálne.