O joge v súčasnosti počujeme takmer z každej strany. Prečo si ju ľudia tak veľmi obľúbili? Pomáha nás zbavovať stresu, zlepšovať imunitný systém a je to čas, kedy sa nesústredíme na nič iné, len na seba. Odkiaľ k nám prišla a ako ju vlastne správne cvičiť, si povieme v riadkoch nižšie.

Cvičenie jogy má množstvo blahodarných účinkov

Budhisti a hinduisti verili, že joga ich dokáže priviesť na vyšší level premýšľania, oslobodia sa ňou od materiálnych vecí (resp. hmotnej existencie) a dokážu ňou poznať tzv. najvyššiu pravdu. V dnešnom svete si mnohí z nás predstavia skôr cvičenie ako filozofiu. V súčasnosti patrí joga medzi najobľúbenejší druh cvičenia.

Zdraviu prospešné účinky jogy:

  • eliminuje stres – tým, že je to cvičenie, pri ktorom sa musíte sústrediť na svoje dýchanie, nás núti vnímať svoje telo o čosi viac, a tým sa naše telo doslova upokojí
  • joga pre telesné zdravie – cvičením jogy zostáva Vaše telo zdravé a vitálne. Sami na sebe budete cítiť, že po nejakom čase ste dokonca flexibilnejší.
  • joga pre duševné zdravie – v obrovskej miere joga pomáha našej psychike. Jej cvičením viete zmeniť svoj negatívny prístup na pozitívny, a to v mnohých oblastiach. Na problémy sa už nebudete pozerať, ako na niečo zlé, ale budete sa snažiť z nich vyťažiť to najlepšie pre Vás.
  • zvýšená koncentrácia – pri cvičení jogy sa naučíte správne dýchať. Ak Vás postrehnú nečakané problémy v práci, viete „ako na“ dýchanie, a teda sa viete koncentrovať viac. Hravo zvládnete aj starosti.
  • zlozvyky – veľa ľudí vo svete sa vďaka joge zbavilo svojich zlozvykov či závislostí. Vyskúšajte ju tiež!
  • joga dáva sebadôveru a prináša sebarealizáciu