Pokiaľ cestujete, či už pracovne alebo s rodinou, určite to poznáte. Výber spoľahlivého hotela s kvalitnými službami nie je vôbec jednoduchá záležitosť. Najmä ak nechcete dopustiť totálny prievan či dokonca tornádo vo vašej peňaženke. Máme však zopár tipov, ako na to.

Povedzme že cestujete s rodinou na výlet do Jasnej a hľadáte cenovo dostupný a malebný hotel v Jasnej. Ako vybrať, kde hľadať a čo sú vlastne parametre požadovanej kvality?

Lokalita a okolie hotela

Vhodná poloha hotela vám výrazne uľahčí a spríjemní dovolenku. Treba však dobre zvážiť, aké požiadavky by mala poloha hotela spĺňať. Chcete rýchly prístup k horským chodníkom, alebo uprednostňujete ubytovanie v hoteli či apartmáne v blízkosti obchodov a autobusovej zastávky?

V ideálnom prípade by mala byť v blízkosti pešia zóna, kaviareň, reštaurácia a niekoľko atrakcií. Nezabúdajte na to, že v niektorých hoteloch je kaviareň či reštaurácia súčasťou samotného hotela. Napríklad nájsť poctivú reštauráciu v Jasnej môže byť niekedy ľahšie ako by sa mohlo zdať, najmä ak bývate v niektorom zo známych hotelov, ktoré majú zákaznícku spokojnosť na prvom mieste svojho hodnotového rebríčka.

Profesionálny hotelový personál

Personál dobrého hotela by mal udržovať určitý štandard, či už v poskytovaných službách alebo ochote. Ak sa chcete cítiť ako skutočný VIP, tie najlepšie hotely vám ponúknu služby concierge. Hotelový concierge je ako osobný komorník, ktorý pôsobí ako asistent a poradca hosťa. Odporučí vám najlepšie miesta v okolí, vybaví za vás formality a postará sa o to, aby ste sa počas dovolenky nemuseli o nič starať.

Takáto služba je však už vyšší level a luxus, ktorý si nemôže dovoliť každý. Pre väčšinu z nás úplne postačí, ak je hotelový personál milý, prívetivý a ochotný pomôcť či poradiť. Vždy je však dôležité myslieť aj na svoj vlastný prístup. Ak budeme vystupovať prívetivo a s úsmevom, šanca že sa nám dostane rovnakej odozvy je veľká.