Pretože rezací ploter si poradí s rôznymi materiálmi, možnosti jeho využitia sú naozaj nekonečné. Je to zariadenie riadené počítačom, ktoré dokáže digitálne vytvárať umelecké diela, nápisy, návrhy a iné. Dokáže prerezať rôzne materiály presnejšie a rýchlejšie než ruka a teda optimalizuje váš pracovný čas a maximalizuje produktivitu.

Poradí si s materiálmi, ako je papier, nálepky, kartón, lepiaci vinyl, teplonosný materiál, magnetické listy, okenné fólie atď. Existuje v rôznych veľkostiach. Veľkoformátové sa používajú na sériovú výrobu priemyselných produktov, zatiaľ čo maloformátové zariadenia slúžia predovšetkým na každodenné použitie a kreatívne chvíľky. Dokážu vyrobiť darčekové a reklamné predmety na mieru.

Prinášame vám nápady, ako môžete ploter využiť či už pri otvorení malého biznisu, alebo doma.

 

Pohľadnice

Blahoželania, pohľadnice, vizitky, svadobné oznámenia atď. Na špeciálne príležitosti sa vždy hodí osobné blahoprianie. Môžete tak nadväzovať a udržiavať vzťahy so zákazníkmi aj s blízkymi.

 

Tričká

Tričká na mieru sú na trhu s oblečením veľmi obľúbené. Počas procesu ich výroby je rezací ploter nevyhnutný, aby ste mohli návrh vyrezať rýchlo a jednoducho. V procese budete potrebovať samozrejme aj kvalitný termolis na potlač. Rezačku môžete použiť aj na vytváranie štítkov na odevoch pre väčšiu integritu merchandisingu.

 

Krabice a tašky

Spoľahlivý rezací ploter sa najlepšie hodí na prototypovanie obalov.  Personalizované balíčky môžu povzbudiť zákazníkov k nákupu na konkrétnu udalosť, či oslavu.

 

Bannery a nápisy

Plotre dokážu vytvoriť nápisy s firemným logom a reklamným posolstvom. Vedia vytvárať veľké bannery pre špeciálne príležitosti, ktoré možno predávať na svadby, večierky a rodinné stretnutia.

 

Nálepky a magnetky

Rezanie nálepiek je jednou z najčastejších využití plotra. Ak má funkciu automatického zarovnania, dokáže presne orezať okraje návrhu, čím získate perfektnú nálepku, alebo štítok.

Môžete vyrobiť aj kreatívne magnetky na chladničku pre zákazníkov a magnetické počítacie tabuľky do školy.

 

Šablóny

Môžete si vytvoriť rôzne vzory a vystrihnúť ich na papier, aby ste vytvorili šablóny na zdobenie interiéru, kamienkové oblečenie, alebo maľované nápisy. Zíde sa to najmä na Vianoce na výzdobu.