Kuchyňa na mieru, teda kuchynský nábytok priamo na objednávku, je v niektorých prípadoch jediným riešením, ktoré vám umožní zo stiesnenej kuchyne vytvoriť plne funkčnú a krásnu miestnosť. Niekto oceňuje kuchynský nábytok na mieru pre možnosť využitia každého centimetra cenného priestoru, iní ,naopak, pre možnosť návrhu individuálnej a jedinečnej kuchyne.

Ďalším dôvodom je možnosť výberu z nekonečnej palety farieb, textúr a vzorov nábytkových dosiek, ako aj jedinečné kompozície jednotlivých prvkov.

Jednotlivé časti kuchyne na mieru

Dôležitým prvkom kuchyne na mieru sú dvierka skriniek. Môžu byť vyrobené z laminovaných, lakovaných, dyhovaných, sklenených, akrylátových alebo prírodných drevených dosiek.

Regály sú najčastejšie vyrobené z laminovanej MDF dosky, ktorá ladí s farbou dvierok. Niektorí ľudia preferujú biele police, ktoré vyzerajú elegantne a esteticky.

Kuchynská pracovná doska je dostupná vo viacerých verziách: laminovaná, drevená, alebo pracovná doska z prírodného kameňa či betónu. Kamenná doska je najdrahším riešením, ale tento materiál je mimoriadne odolný voči mechanickému poškodeniu, takže je voľbou na mnoho rokov. Pracovná doska sa dá upevniť rôznymi spôsobmi, pričom niektorí ľudia ju radi umiestňujú do voľného priestoru

Kuchyňa na mieru je častým riešením pri nedostatočnom priestore, preto sa stáva, že súčasťou samotnej kuchyne je aj jedálenský stôl. Zväčša ide o menšie jedálenské stoly, pričom vrchná doska stola je uložená na stabilných stolových nohách, ktoré sa vyrábajú z pevnej zliatiny kovov.

Kuchynský sokel je podlhovastý prvok maskujúci nohy kuchynských skriniek. Väčšina nábytkárskych firiem ponúka sokle v mnohých farbách, no snažia sa držať celkového farebného tónu kuchyne. V ponuke nájdete aj plastové sokle vo viacerých farbách, ktoré sa dajú zladiť k farbe podlahy. Potom budú spodné kuchynské skrinky vyzerať ako zavesené niekoľko centimetrov nad podlahou. Určite zaujímavé a kreatívne riešenie