Máte niekedy doma v obývačke pocit, že už sa dlho v jej interiéri nič nezmenilo a všetko okolo vás je už staršie, opotrebované a túžite po menšej rekonštrukcii? Nová obývačka je vždy dobrým nápadom, len musíte mať plán zmien, rozpočet a predstavu, ako chcete, aby priestor vyzeral.

Nábytok je najväčšia zmena

Či už je vaša obývacia stena pôvodná, alebo ste ju vyberali pred rokmi vy a chcete ju vymeniť, neunáhlite sa s výberom. Dobre si premerajte vaše možnosti v miestnosti a ak chcete, aby sa jednotlivé kusy nábytku k sebe hodili, je dobré zamerať sa na celé steny. Tie sú z jedného materiálu a v rovnakom štýle, takže bude interiér krásne jednoliaty.

Jednoduchšie sa vám budú aj ladiť dekorácie do obývacej izby, ktorá je v jednom dizajne a nebudete sa musieť trápiť s hľadaním jednotlivých kusov nábytku, aby ste mali v obývačke všetko.

Dominanta obývačky

Vo väčšine domácností je dominanta obývačky sedačka, na ktorej si vyložíte nohy po náročnom dni, pozriete dobrý večerný film alebo strávite čas s rodinou. Aby ste využili priestor obývačky efektívne, bude sa vám hodiť rohová sedacia súprava s možnosťou rozloženia do ďalšieho lôžka. Prípadne môže mať vami vybraný model aj úložný priestor, ktorý sa vám zíde napríklad na sezónne veci.

Keď už budete mať vymenené veľké veci, vymeňte rovno aj nástenné vypínače a zásuvky a zbavte sa tých starých. Určite ich nechcete mať ošúchané so zájdenou farbou, ktoré už na pohľad vyzerajú, že potrebujú oživiť.

Postupne môžete vymeniť v obývačke aj elektroniku, v prípade, že máte na ňu miesto v rozpočte. Vašu pozornosť si zaslúži aj jedálenský stôl a stoličky, ak máte v obývačke vyčlenenú časť na stolovanie. Z novej obývačky budete zaručene nadšení a spravíte si radosť na najbližších niekoľko rokov, až kým nepríde čas a nedostanete chuť ju znova vymeniť.