Sedačka, jeden z centrálnych kusov nábytku v domácnosti, ktorý uceľuje celý vzhľad obývačky a teda na jeho dizajne naozaj záleží. Sedačka do istej miery určuje vibe celej miestnosti. Kvalita pohoviek a výber z rôznych štýlov neboli nikdy lepšie. Pozrime sa teda spolu na trendy roku 2022:

Na komforte záleží

Možno je to tým, že kvôli pandémií sme viac času trávili práve na sedačkách a možno niečím iným, no jedna vec je jasná – pohodlie sa dostáva do popredia. Dizajnéri na na túto požiadavku reagujú nadrozmernými a rozmanitými slovenskými sedačkami, ktoré spájajú štýl a pohodlie.

Farby na rok 2022

Praktické neutrálne farby ako krémové, ťavie a šedé odtiene nikdy nevyjdú z módy. Pre odvážnejších však trendy prinášajú fialovú a veľmi obľúbené sú odtiene zelenej, modrej a bordovej. Farba, ktorá do obývačky prinesie slnečný look je zlatá a odtiene žltej a oranžovej.

Vintage pohovky

Všetko staré je opäť nové. V móde sú pohovky inšpirované vintage štýlom a tiež tie skutočne vintage pohovky. V katalógoch teda nájdeme klasické objemné pohoviek zo 70. rokov, alebo jemnejšie zamatové vo francúzskom štýle.

Eco je vždy dobrá voľba

Väčšina z nás chápe, že je nevyhnutné zvažovať rozhodnutia a to, ako z dlhodobého hľadiska ovplyvnia planétu. To sa odrazilo aj na sedačkovom trhu, napríklad v obchode s modernými rozkladacími pohovkami v Bratislave. Využívajú sa trvalo udržateľné materiály, niektoré sú navrhnuté s použitím prírodných vlákien, ako napríklad ľan, bavlna, či zamat. Žiadané farby sú často tie, ktoré sa nám spájajú  s prírodou.

Kovové maličkosti

Kovové povrchové úpravy a detaily sú v posledných rokoch silným trendom nábytku a platí to aj pre pohovky. Kov sa používa na nohách pohoviek na zvýraznenie dizajnu. Dodá to pohovke štipku moderného pôvabu a cool výzoru.

Geometria má zelenú

Ostré hrany sú elegantné a moderné a geometrické tvary a vzory sú teraz súčasťou dizajnu každej druhej pohovky. Ak takú však nemáte, vysnívaný efekt viete dosiahnuť aj správnym rozložením obývačky. Podobný look dosiahnete aj pomocou vankúšov s geometrickým poťahom.