Obľúbené všetkými ženami a pravidelne zbierané topánky dokážu dokonale zdôrazniť celú ženskú štylizáciu. Od vysokých podpätkov až po čižmy – obuv na všetky príležitosti a do každého počasia. Medzi nimi je často najobľúbenejší jeden druh obuvi, ktorým sú lodičky. Tie vytvorila v roku 1920 symbol módy a ženskosti Coco Chanel. Bola to ona, kto debutoval vo vytváraní pohodlných a jedinečných topánok, ktoré stále milujú a nosia milióny žien na celom svete.

Dámske lodičky v hlavnej úlohe – komu pasujú?

Topánky sú prvkom ženského šatníka, ktorý nikdy neomrzí a z nekonečného množstva modelov a štýlov sa nejednému mužovi pri spoločných nákupoch s manželkou zatočí hlava. Ženy veľmi dobre vedia, čo treba zvážiť pri výbere obuvi – musí byť pohodlná a módna. Klasické lodičky sú topánky s mierne hranatou špičkou a nízkym stĺpikom. Aktuálne môžeme na trhu dostať aj lodičky na klinovom podpätku, ktoré si neraz získajú srdce nejednej milovníčky módy. Hrubá podrážka v dámskej obuvi poskytuje ďalšie centimetre na výšku a navyše vyzerá ozaj pekne. Lodičky sa hodia k príležitostným aj každodenným outfitom. Môžu ich nosiť dámy veľkého aj nízkeho vzrastu. Pri výbere topánok stojí za to venovať pozornosť ich farbe a výške podpätku, aby plne zodpovedali štýlu a postave.

Topánky na kline ako alternatíva k stĺpiku a vysokému podpätku

Veľmi ženské ihličkové podpätky sú základným prvkom ženského šatníka. Zdôrazňujú ženskosť a zmyselnosť svojej majiteľky. Podpätok v tvare stĺpika je tiež dychtivo vyberaný kvôli jeho všestrannosti – takéto topánky na stĺpiku sú ideálne do práce aj na večierky. Na druhej strane kliny majú vybudovanú formu pomerne hrubej podrážky. Ich vzhľad je tiež univerzálny a umožňuje rôzne kombinácie v akomkoľvek štýle. Veľmi elegantne pôsobia aj čierne, lesklé kožené lodičky. Takého zhora nazúvané topánky môžeme nosiť na oficiálne obchodné stretnutia, rodinné podujatia, ako aj iné oslavy. Na každodenné nosenie sú skvelou ponukou velúrové alebo semišové topánky v neutrálnych odtieňoch a na párty či výlety do mesta farebné, s dodatočným zdobením, na klinovom podpätku. Široký výber kvalitnej obuvi nájdete na stránke https://wojas.sk/topanky-damske-poltopanky. Od topánok na vysokom podpätku v odvážnej červenej až po skromné lodičky krémovej farby, v decentnom štýle. Vďaka tomu si každý z nás vyberie niečo pre seba a atraktívna ponuka určite upúta a zaistí perfektný nákup podľa nášho vkusu.

V súhrne sú dámske lodičky určené úplne pre každú ženu bez ohľadu na vek, váhu či výšku. Neskutočne dodávajú sexepíl a sebavedomie. Takéto topánky sú veľmi pohodlné, nazúvajú sa zvrchu. Možnosť kombinovať ich v rôznych štylizáciách s rôznymi kúskami oblečenia z nich robí veľmi univerzálne topánky, ktoré by určite mala mať vo svojom šatníku každá žena, nielen tá, ktorá sleduje najnovšie trendy, ale aj tá, ktorá oceňuje nadčasovú eleganciu a ženskosť.