Väčšina ženskej populácie vníma návštevu gynekológa – ženského lekára, ako bežnú súčasť života. Čo sa týka mužov, tí vnímajú návštevu “mužského lekára”, teda urológa, o poznanie ťažšie a hektickejšie. Mnohí z nich sa do naozaj pokročilého veku úspešne vyhýbajú jeho návšteve. Nie je sa však čoho báť, práve naopak, nebezpečné sú možné dôsledky ignorovania tejto oblasti. Jedná sa o bežnú a potrebnú návštevu lekára, ktorá sa s vekom stane prirodzenou súčasťou života. Včasná diagnostika vážneho ochorenia vás ušetrí mnohých problémov v budúcnosti.

Ak dlho premýšľate nad návštevou urológa, no neviete si vybrať, tak my vám odporúčame urológiu v Bratislave. Odborného urológa Bratislava sa báť vôbec nemusíte! Milí páni, je návšteva urológa pre vás nevyhnutná? Pokiaľ trpíte niektorými z nasledujúcich problémov, tak áno!

  • Muži trpiaci ochorením prostaty/ močového mechúra
  • Obličkové koliky
  • Neplodnosť
  • Poruchy ejakulácie
  • Problémy s erekciou

Prehliadka u urológa rozhiodne nie je návšteva strašidelného hradu. Ničoho sa nemusíte báť! Ak si to váš zdravotný stav vyžaduje, tak nad návštevou nepremýšľajte príliš dlho. Zdravie je len jedno, a preto si ho treba chrániť. Ani neviete koľkým možným nepríjemnostiam môžete predísť, ak sa odhodláte k návšteve urológa. Prehliadka u urológa nie je naozaj nič strašidelné. Zaveste teda vašu chlapskú hrdosť aspoň v tejto oblasti na klinec a nasmerujte vaše kroky do ambulancie urológa.

Mám len jedny nervy!

Každý z nás už túto vetu počul, často krát aj vyslovil. Tušili ste, že je to vlastne pravda? Neuróny, ktoré sú základnou jednotkou nervovej sústavy sú totižto jedinými bunkami, ktoré nemajú prirodzenú schopnosť sa ďalej deliť. To znamená, že keď neurón zanikne, tak neexistuje žiadna šanca, že sa znova obnoví alebo dôjde k vzniku nového. Prečo to tak je práve pri neurónoch, keď ich funkcia je tak dôležitá? Zaujímavosťou je, že mnohé vedecké činnosti sa venuje práve výskumu neurónov a všelijakými možnými spôsobmi sa nsažia o ich regeneráciu.

Neurológia je lekársky odbor, ktorý sa venuje ochoreniam nervového systému, do ktorého patria bolesti hlavy (aj migrény), závrate, ochrnutie tvárového nervu, ochorenia chrbtice a poruchy pohyblivosti, mozgové porážky a rovnako aj ich následky, epilepsie a iné záchvatové stavy, rovnako tu môžeme zaradiť aj neuropsychické ochorenia ( depresie, úzkosť, poruchy spánku ) a mnoho ďalšieho.

Kvalifikovaná neurológia Nové Zámky ako aj mnoho iných ambulancií neurológie zabezpečujú vyšetrenia a diagnostiku neurologických ochorení. Takáto ambulancia vám poskytne konzultáciu s medicínskymi odborníkmi a zaradenie pacientov s neurologickým ochorením do individuálneho rehabilitačného programu.