Svadobný obrad je mimoriadne veľký deň a to nie len pre samotných novomanželov, ale pre celú blízku aj vzdialenejšiu rodinu. Deň, kedy si zaľúbený pár povie svoje áno je však spojený aj s mnohými povinnosťami a hromadou príprav. Najmä nevesty si dávajú záležať na tom, aby bol svadobný deň dokonalý.

Z toho plynie aj množstvo stresu a nervozity, čo však rodinnej pohode nijak neprospieva. Rozumným a včasným plánovaním svadobného obradu a hostiny však môžete tomuto stresu predísť, alebo ho aspoň zredukovať na minimum. Ako na to? V tomto článku vám prinášame 3 tipy, ktorých využitie vám môže ušetriť vrásky z prípravy svadby.

Plánujte a vybavujte zavčasu

Znie to ako samozrejmosť, no včasné plánovanie je základný predpoklad pre vydarenú svadbu bez stresu. Či už je to zarezervovanie obľúbenej kapely, fotografa, kameramana, alebo zhotovenie kompletného plánu hostí – to všetko je potrebné riešiť v dostatočnom predstihu. Vyhnete sa tak sklamaniu z nedostupnosti vybraného fotografa pre daný termín a podobne.

Zapojte budúceho ženícha

Ženích by mal mať na pamäti, že kúpou zásnubných prsteňov jeho povinnosti nekončia. Takisto by mal byť nápomocný aj pri vybavovaní ďalších potrebných vecí, ako je zostavovanie plánu hostí, svadobného programu, zasadací poriadok a podobne.

Čo sa budúceho ženícha týka, taktiež by nemal nechať výber svadobných prsteňov na poslednú chvíľu. Zatiaľ čo ten zásnubný je o prekvapení, pri výbere svadobného prsteňa je vhodné nechať rozhodujúce slovo na budúcu nevestu.

Vyhradený rozpočet

Organizácia a realizácia svadby stojí nemalé finančné prostriedky. Aby vás táto radostná udalosť nakoniec finančne nezruinovala, je vhodné dopredu vyčleniť prostriedky na tento účel a tomu následne prispôsobiť ďalšie záležitosti – či už samotný počet hostí, náročnosť výzdoby, svadobný program a podobne. Niekedy je menej viac a práve menšia, jednoduchá svadba v kruhu tých najbližších môže byť tým správnym rozhodnutím pre pohodový plnohodnotný zážitok, ako aj vašu peňaženku.