Uvažujete o začatí podnikania v laser tag biznise? Skvelé! Vstupujete do dynamického a obohacujúceho odvetvia. Začať podnikať od nuly sa však môže zdať ako stresujúca vyhliadka. Pravdepodobne máte nekonečné otázky a obavy, ktoré je potrebné vyriešiť. Pozrieme sa teda na  niektoré z najbežnejších:

Ste ten správny človek pre tento biznis?

Každý, kto sníva o vlastnom podnikaní, rád pracuje s ľuďmi a chce byť súčasťou nadšenej komunity, je skvelým kandidátom na podnikanie v tejto oblasti. Nemusíte byť vášnivým hráčom laser tagu, musíte však mať podnikateľského ducha a lásku k zábave!

Aké náklady sú spojené so začatím podnikania?

Nebudeme si klamať, začiatok podnikania v danom odvetví nie je práve najlacnejší. Najväčšie investície zahŕňajú:

  • Prenájom alebo kúpa budovy
  • Špičkový návrh laser arény a výstavba arény a iných priestorov (napr. toalety, priestor na predaj vstupeniek, koncesie, brífingové miestnosti)
  • Zariadenie na hru (napr. vesty)
  • Mzdy zamestnancov
  • Poistenie, licencie a povolenia
  • Marketing a reklama

Je táto investícia zisková?

Áno! Pri efektívnej prevádzke je odhadovaný zisk 15-40% zisk po odmeňovaní manažmentu, ale pred zdanením, úrokmi a odpismi. Nie je to len ziskové, ale aj mimoriadne lukratívne, ak je správa efektívna. Priemerné centrum odohrá približne 1 100 hier za týždeň, pričom mnohé  ľahko prekročia hranicu 2 400. V závislosti od vašej lokácie si budete môcť účtovať rôzne sumy. Čím viac hodín týždenne beží podnik na maximum, tým viac peňazí zarobíte. Najúspešnejším spôsobom, ako vyčerpať kapacitu, je podnietiť opakované hranie prostredníctvom marketingu, členské programy, efektívnosť zamestnancov a spoľahlivé vybavenie na konzistentnú špičkovú prevádzku.

Kto je cieľovou skupinou?

Laser tag je veľmi všestranný. Ľudia všetkých vekových kategórií, pohlaví a záujmov si užívajú úľavu od stresu, cvičenie a súťaženie, ktoré laser tag ponúka. Najväčší dopyt vidíme u detí vo veku 7-13 rokov, zvyčajne na narodeninové oslavy, a mladších dospelých vo veku 16-25 rokov. Tí často míňajú najviac peňazí.