Vesmírna turistika

Môžeme bez problémov letieť do prakticky ktorejkoľvek krajiny sveta, ale čo keby sme všetci mohli jedného dňa vidieť Zem z vesmíru? Spoločnosti ako Virgin Galactic, SpaceX alebo dokonca Amazon Blue Origin chcú z jedného dňa urobiť realitu a dajú nám (veľmi drahé) miesto na palube vesmírnej lode, ktoré nás vynesie na obežnú dráhu. Cestujúci v raketopláne New Shepard od spoločnosti Amazon budú odvezení 100 km nad morom a potom budú opäť padať na zem.

Kolonizácia ďalších planét

Na Zemi robíme skazu už dlho a planéta sa tak dlho dokáže vyrovnať s ničivou povahou ľudstva.

Ak ju nezničíme, raz z nej vyrastieme. Plány na kolonizáciu iných planét sa pripravujú a Mars bude nepochybne prvým prístavom, z ktorého sa dá vychádzať. S pokrokom v technológii sa táto vízia budúcnosti rýchlo stáva skôr vedecko-faktografickou ako sci-fi.

Roboty vo vesmíre a na pracovisku

NASA už do vesmíru vysiela robotov rôznych tvarov a veľkostí. Ako technológia postupuje, dáva to zmysel. Roboti sa nemusia báť dýchať kyslík ani jesť. Môžu byť nabití senzormi a odosielať údaje späť na Zem.

To isté platí aj na pracovisku. Roboty môžu prevziať náročnejšie, nebezpečnejšie a nudnejšie úlohy, aby zachránili ľudstvo pred problémami a rizikami. Môžu tiež teoreticky pracovať rýchlejšie, efektívnejšie as menšími chybami.